SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Tyringe Skid- & Skridskosällskap
Våra lag/tränare
A-lag
Daniel Söderberg, Ledare
Per-Johan Svensson, Huvudtränare
J18/20
Albin Klang, Materialare
Anders Karlsson, Materialare
Andre Peltonen, Huvudtränare
 
0733-58 71 65
Andreas Hardarsson, Ass Tränare
Björn Elander, Materialare
Carl Persson, Lagledare
 
0708-57 83 39
Erik Eryd, Lagledare
 
0709-64 24 33
Janne Hansen, Materialare
Jonathan Haag, Ass Tränare
Pontus Pramle, Ass Tränare
A-pojkar
Anders Edwall, Ass Tränare
Carl Persson, Huvudtränare
Fredrik Bengtsson, Materialare
Gunilla Silver, Lagledare
Joacim Häll, Ass Tränare
Kristofer Söderberg, Ass Tränare
Morgan Dubrefjord Sivius, Huvudtränare
Robert Örn, Ass Tränare
Staffan Thörn, Ass Tränare
B-pojkar
Anders Carlsson, Materialare
Anders Johansson, Lagledare
Anders Rosenqvist, Ass Tränare
Ann Johansson, Lagledare
Daniel Hofvander, Materialare
David Backendal, Huvudtränare
David Dolk, Ass Tränare
Henrik Andersson, Ass Tränare
Håkan Gustavsson, Ass Tränare
Mads Hansen, Huvudtränare
Magnus Moberg, Materialare
Mikael Karlsson, Materialare
Roger Nilsson, Huvudtränare
TEAM 11
Jens Rosqvist, Materialare
Joacim Svensson, Huvudtränare
Kenley Gustavsson, Materialare
Marie Rosenqvist, Lagledare
 
Mattias Östling, Huvudtränare
 
TEAM 12
Andreas Hallberg, Materialare
Daniel Söderberg, Huvudtränare
Ellinor Erlingsson, Lagledare
Henrik Ekelund, Materialare
Roberth Magnusson, Ass Tränare
Roger Nilsson, Ass Tränare
Sebastian Persson, Huvudtränare
Åsa Nilsson, Cupansvarig
TEAM 13
Anders Ståhlberg, Huvudtränare
Daniel Saarikari, Materialare
Henrik Andersson, Ass Tränare
Kennie Jönsson, Materialare
Rebecca Silver, Lagledare
Roger Sjöö, Huvudtränare
Rossie Wiktorsson, Cupansvarig
TEAM 14
Anton Dahlgren, Huvudtränare
Hai Ly, Materialare
Henrik Samevik , Ledare
Mads Hansen, Ledare
Marie Jägenstedt, Lagledare
Mikael Jägenstedt, Lagledare
Niklas Särvegård, Materialare
Peter Stenberg, Ledare
TEAM 15
Christoffer Hultman, Materialare
Jimmie Stjernberg, Cupansvarig
Jimmy Sandström, Huvudtränare
Karl-Johan Söderling Thuressson, Huvudtränare
Martin Tunekil, Ass Tränare
Rebecca Söderling Thuresson, Lagledare
Sara Johansson, Lagledare
TEAM 16
Henrik Rosqvist, Ledare
Johan Risberg, Ledare
Pontus Pramle, Ledare
Robert Wannong, Ledare
Tobias Friberg, Ledare
TSOS FLICK
Elin Svensson, Ledare
Pontus Pramle, Huvudtränare
Hockeyskolan
Anton Hellsing, Ledare
Henrik Rosqvist, Ledare
Johan Risberg, Ledare
Pontus Pramle, Ledare
Robert Wannong, Ledare
Tobias Friberg, Ledare
Veteraner
Henrik Rosqvist, Lagledare
Håkan Gustavsson, Lagledare
Mads Hansen, Huvudtränare
Roger Nilsson, Materialare
Domare
Morgan Dubrefjord Sivius, Ledare
Olle Tapper, Ledare
Therese Levin, Ledare

 
Våra sponsorer